Câinii au sentimente! – VIDEO

Un ciobănesc german din capitală a stat două zile la căpătâiul unei maidaneze, care a murit.

Asta e de văzut și de băgat la cap!

Mai ales pentru cei care folosesc cu usurință cuvintele „să-i eutanasiem”!

Video

36 comentarii (+add yours?)

  1. Lavinia Antofi
    Sep 19, 2013 @ 21:11:53

    E absolut incredibil devotamentul.. nu ma surprinde, insa. Iubesc enorm animalele, le inteleg comportamentul si ma desfiinteaza faptul ca traim intr-o societate atat de grosolan violenta, limitata, redusa, lipsita de empatie.. dar mai ales indamisibil de ignoranta pentru o tara care se doreste parte dintre statele civilizate..

    Răspunde

  2. consuelo2811
    Sep 20, 2013 @ 00:06:53

    Sa traiesti, Omule, pentru intelegerea si compasiunea ta!

    Răspunde

  3. alina
    Sep 20, 2013 @ 01:15:01

    Nici pe mine nu ma surprinde, desi nu ma pot uita la video, caci plang de zile intregi, si nu mai am putere. Eu de mult timp am incetat sa mai am incredere in oameni, caci ei te inseala, mint, ucid … etc, cu atata usurinta, si fara sa aibe o parere de rau!

    Răspunde

  4. ana
    Sep 20, 2013 @ 10:17:28

    Omul n-ar jeli atat, sta la priveghi ca sa manance si sa bea mai nou se si doarme, sau si mai nou incuiem mortul in biserica si ne ducem la nani. Luati lectii de viata de la cainele asta,mai bine ar aproba eutanasia la oameni la criminali si la cei bolnavi si batrani care fac cerere la basescu de eutanasiere si nu aproba,pe alea nu le mai aproba,cand omul isi doreste sa moara.

    Răspunde

  5. sorinica
    Sep 20, 2013 @ 10:35:27

    Pune si tu niste bannere ale site-urilor de protectie a animalelor, poate mai ajuta si asta la ceva; e foarte trist filmul postat, si pe toti cei care iubim animalele ne intristeaza situatia lor si nu stiu de ce atatia nu inteleg ca si animalele au drept la viata exact ca oamenii.

    Răspunde

  6. Anca
    Sep 20, 2013 @ 14:14:16

    Cateodata omul e singurul animal fara sentimente..
    Sper ca acest filmulet sa dea o lectie celor ce vor sa ucida maidanezii nevinovati,FIECARE fiinta,fie rea ori buna are dreptul la viata..

    Răspunde

  7. Mihai G DAC
    Sep 20, 2013 @ 15:10:58

    Cei care nu au suflet,pentru alte suflete, ci numai pentru bani,aceia ar trebui eutanasiati.Mai precis criminalii care suprima vietile unor oameni pentru cativa lei ar trebui eutanasiati,violatorii de copii eutanasiati,cei de oameni maturi castrati. Cei care atenteaza la viata oamenilor prin cenocid si infometare, si scurtarea vietii prin munca continua pana la moarte (ex. actuale le guverne ale lumii) care maresc continuu varsta de pensionare,sa fie supusi eutanasiei.

    Răspunde

  8. Bianca Dobrescu
    Sep 20, 2013 @ 15:25:38

    Reblogged this on Bianca Dobrescu and commented:
    ….

    Răspunde

  9. diana
    Sep 20, 2013 @ 16:08:52

    Multumim.Sa fii sanatos.

    Răspunde

  10. Gramescu Elena
    Sep 20, 2013 @ 20:58:57

    Ma bucur ca acestui caine, care este una dintre cele mai mari fiinte pe care o iubesc, chiar daca i-a murit partenera, are un stapan care ii da de mancare si care il iubeste mult!!!

    Răspunde

  11. racoltapetru6
    Sep 21, 2013 @ 07:26:03

    Chiar că e înduioșător!

    Răspunde

  12. Sanda
    Sep 21, 2013 @ 11:44:11

    Răspunde

  13. pongogonzo
    Sep 21, 2013 @ 14:27:58

    Reblogged this on pongogonzo.

    Răspunde

  14. dascalu claudiu ionut
    Sep 21, 2013 @ 17:31:28

    bai oameni buni???? eutanasierea nu e o solutie…. asta ar insemna ca ar trebui eutanasiati si cei care fac fel si fel de traznai. pe romaneste ar trebui sa eutanasiem 3 sferturi de romanie. pe bune??? astia nu se gandesc ca si cainii au un suflet????? gandesc??? sufera??? si asa mai departe???? pai asa ar trebui sa eutanasiem pe toti astia care sunt la carma tarii….. zau.

    Răspunde

  15. andreea
    Sep 21, 2013 @ 21:49:37

    daca ar fi fost persoane si iubita sau iubitul ar fi murit probabil in cel mult 2 zile ar fi uitat de pers care este la 2 metri sub pamant……dar acest catel nu pleaca de langa ea nici dupa ce a ingropat-o….intr-adevar o lectie pe care noi am trebui sa o luam aminte,NOI SUNTEM ANIMALELE SUNT MAI DEVOTATI SI MAI IUBITORI DECAT NOI…

    Răspunde

  16. Anonim
    Sep 22, 2013 @ 22:22:39

    DA foarte buna faza cu potaia care sta langa o alta jivina moarta. Familia copilului ucis de caini ar aprecia „duiosia „asta??? Lasati manipularile ieftine si ganditi-va la copiii vostri si nu la cainii vagabonzi( nu includ aici pe cei care au un stapan care ii si ingrijeste).

    Răspunde

    • tm
      Sep 23, 2013 @ 05:00:26

      Pai daca e sa ne gandim la copii atunci nu de maidanezi ne facem griji. Ci de cainii de lupta cu stapan care umbla nesupravegheati pe langa parcurile de copii. Sau de persoane psihopate care ucid cu bestialitate sau tortureaza animale.

      Răspunde

    • Potaiescu
      Sep 26, 2013 @ 00:01:06

      Cainele ala nu e ‘potaie’, e un ciobanesc german,tot asa cum tu nu esti un ‘om’ ci un ….anonim.Aici nu-i vorba de o…manipulare,aia faci dumneata la veceu cand esti singur si nu te vede nimeni; bineinteles ca la copiii nostri trebuie gandit dar daca asta inseamna sa-i omoram pe cei care tot din vina noastra s-au inmultit atunci nene…mai bine ne castram singuri pentru ca nu meritam sa procreem.

      Răspunde

    • Ella
      Oct 04, 2013 @ 07:22:19

      Familia copilului n-a varsat o lacrima, nici macar la inmormantare cand preotul canta „Doamne miluieste”. Iar in ziua inmormantarii, in loc sa-si planga copilul, postau pe Facebook. Pai de asta iti arde cand iti bagi copilul in pamant? A suferit mai mult cainele asta dupa pierderea partenerei, decat oamenii aia dupa pierderea copilului.

      Răspunde

    • Sandu
      Feb 14, 2014 @ 02:37:50

      Potaie esti dumneata,daca Cioaca a omorat-o pe Elodia asta te face si pe tine criminal?
      ps.:am scris Potaie cu P mare,nu neaparat ca era la inceputul propozitiei,ci pentru ca,intr-adevar va reprezinta.

      Răspunde

  17. monica
    Sep 26, 2013 @ 08:59:19

    Individul anonim sa si vada de treaba lui si sa nu si mai dea cu parerea,Familia copilului ar fi trebuit sa aiba grija de el,la fel de usor se putea intampla sa fie violat,lovit de masini sau rapit,oricum nu l supraveghea nimeni.Cum poti ,ca si parinte sa ti lasi copii cu o femeie bolnava,betiva si vai de capul ei?vina e a lor,sa si o asume si sa fie trasi la raspundere.

    Răspunde

  18. Adriana Gianina Grasu Miron
    Sep 26, 2013 @ 23:56:36

    Privesc cu neputinta ce se intimpla cu maidanezii din tara si ma doare sufletul! Nu pot crede ca exista ”oameni” capabili de aceste crime. Daca pt. un caz sau doua ,izolate si acestea sunt omoriiti toti madanezii, pentru cazurile de pedofilie, crima, incest, etc ce solutii sunt? cainii actioneaza din instinct pe cind oamenii au ratiune. Rusine!!!!!

    Răspunde

  19. Victoria
    Sep 29, 2013 @ 09:47:00

    „Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva fericirea lor, nu lucra impotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu maretia ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine- aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!”

    Răspunde

  20. simona
    Sep 29, 2013 @ 18:21:03

    bravo omule…..sa ai grija de acest catel…noi oamenii trebuie sa invatam ce inseamna devotamentul si dregostea de la animalute…!!!

    Răspunde

  21. Ion
    Sep 30, 2013 @ 06:30:53

    Presupun ca fata din imagine nu are suflet, sau cainii au simtit ca este o fata rea🙂

    Răspunde

    • Ella
      Oct 04, 2013 @ 20:37:32

      Link-ul original e acesta

      Ce va mai place sa instigati… !
      Sau poate sunteti doar dezinformati… insa accesul la informatie e liber, daca vreti sa ganditi cu capul vostru.

      Răspunde

  22. Bamse
    Oct 01, 2013 @ 18:16:51

    Patetic… „Povestea de dragoste a cainilor”. Maine o sa faceti „Tradati in dragoste cu caini” Lasand gluma la o parte eu unul mu sunt de acord cu atatia caini maidanezi. Si nu stiu cati dintre voi iubitorii animalelor (care se pare ca sunt numai caini) puteti sa garantati ca toti maidanezii sunt cuminti si „indragostiti”. Eu sunt unul din acei care nu suporta sa vada atatia caini hai-hui si vreau sa fie cat mai putini sau chiar deloc. Puteti sa ii luati acasa pe toti daca ii iubiti asa de mult.
    Sau poate nu v-ati dat seama ca se profita de iubitorii animalelor de catre cei care castiga bani grei cu anumite O.N.G.-uri.

    Răspunde

  23. Maical
    Oct 01, 2013 @ 19:45:58

    Sa imi bag picioarele in ceapa asta pe care nu o tai.

    Răspunde

  24. monica
    Oct 04, 2013 @ 13:28:14

    Profitori sunt parintii,care pe langa faptul ca nu au varsat o lacrima,sunt niste nesimtiti,parveniti,profita de drama copilasului ptr a si face reclama,a scoate bani,spera sa se imbogateasca pe neglijenta lor,nu au avut grija de copii ar trebui decazuti din drepturile parintesti si trasi la raspundere,Este exclusiv vina lor,nu sunt normali,sunt nebuni,in loc sa si planga ingerasul posteaza pe facebook si dau interviuri[,sufera mult,]rusine……………….

    Răspunde

    • Daniela
      Oct 04, 2013 @ 16:23:33

      As vrea sa stiu si eu in ce tara civilizata un parinte (bunic) responsabil de moartea copilului sau prin neglijenta crasa nu numai ca nu este pedepsit, dar mai are si tupeul sa ceara „daune morale”?????????????? miile de suflete nevinovate omorate/mutilate/chinuite cu bestialitate de psihopati sub masca „grijii” fata de semenii sai, cui ar trebui sa ceara daune????

      Răspunde

  25. Mircea
    Oct 08, 2013 @ 22:59:49

    Cainii au sentimente. Multi oameni insa nu!

    Răspunde

  26. natie infecta
    Ian 27, 2014 @ 15:03:20

    Ordinarul politician roman face ceea ce prostimea cere…logica sa stam linistiti ca nu o vom gasi in Romania sau in roman. Am scris roman cu „r” pt ca imi provoaca sila tot ceea ce inseamna natia asta in care din pacate o generatie tanara cu sperante dar fara nici un viitor ne-am nascut…Toata istoria reala am fost asa deci chiar daca cineva va avea un comentariu asupra celor spuse de mine mi se rupe…pt ca sunt roman si asta imi ocupa tot timpul!!!!

    Răspunde

  27. Ana Maria
    Feb 14, 2014 @ 17:23:35

    Doamne, nu degeaba iubesc eu aceste fiinte mai mult decat pe oameni!!!!! sunt mandra si onorata sa pot si sa vreau acest lucru !!! Din pacate, nu toti oamenii o pot face ! Daca ar fi o alta viata dupa moarte, mi-as dori ca aceea sa fie lipsita total de alte fiinte bipede, in afara de familia mea si toate sufletele necuvantatoare care s-au risipit de pe acest taram de-a lungul vremii !

    Răspunde

părerea ta contează: