OPRIȚI UCIDEREA CÂINILOR !!!

Un VIDEO impresionant și totodată sângeros realizat de italieni.

Despre „cum sunt tratați câinii fără stăpân în România” de câtre unii hingheri și unii cetățeni.

Am văzut câteva poze care nu sunt din România, după pârerea mea.
Chiar pe una din ele, unde prezintă un crematoriu de animale, apare inscripția „Beograd”.

Legat de discuțiile despre imaginile zise „făcături”: dacă doar 20% din poze sau fimări sunt din țara noastră…
ȘI ASTA ESTE FOARTE MULT ȘI ORIBIL !!!

Dar multe, multeee..cam 80% din ele, sunt filmate în România.
Se poate recunoaște peisajul, numerele de înmatriculare ale mașinilor etc.
Este greu acest video CU IMAGINI ȘOCANTE dar vă invit (cine poate) să priviți să vedeți și această realitate tristă:

Acest video l-am găsti pe această pagină de facebook.

Video

13 comentarii (+add yours?)

  1. nadia nitov
    Oct 02, 2013 @ 13:07:37

    am vazut atatea atrocitati intr-un an de zile incat nu am forta sa mai vad altele noi care inca nu se afla in memoria mea.😦 stiu cam tot ce se poate sti despre artocitatile autoritatilor si ale particularilor practicate pe cainii maidanezi. ce nu stiu este cand vom fi zdrobiti de dumnezeu pentru ce facem si cum de nu intervine niciodata politia desi sunt mii de cazuri terifiante/ abominabile de tortura pana la moarte.

    Răspunde

  2. Mihaela Maria
    Oct 02, 2013 @ 22:07:12

    Nici un om intreg la minte nu poate fi deacord cu barbariile si atrocitatile inimaginabile la care sunt supuse niste fiinte vii si, in principiu, vinovate numai pentru ca s-au nascut. Si care au ajuns in situatia asta datorita unora dintre noi, care i-am abandonat in strada…Ar trebui sa ne dea de gandit toate aceste crime oribile care inunda internetul si sunt convinsa ca nu sunt „facaturi”. Nu pot sa cred ca valoarea umana a acestui popor sau a unor anumiti indivizi, pare-se humanoizi, ce traiesc pe aceste meleaguri, s-a degradat in asa hal, pentru ca ei nu au ce cauta printre noi, oamenii normali…Televiziunea a avut, si ea un rol mai mult negativ, din pacate…Aceste masacre oribile trebuie sa inceteze si asta ar trebui acum sa gandeasca cei ce au aruncat prima „piatra”…Nici macar nu trebuie neaparat sa iubim cainii, ca sa gandim asa, e suficient sa ne comportam ca niste oameni inzestrati cu ratiune si cu putina omenie, daca se poate…

    Răspunde

  3. biro
    Oct 03, 2013 @ 12:10:17

    parererile noastre nu conteaza…nemernicii fac ce le taie capul…pestele de la cap se-mpute!

    Răspunde

  4. marina
    Oct 03, 2013 @ 16:21:16

    nu pot sa cred cum pot unele creaturi numite „oameni” sa raneasca in halul asta sufletele nevinovate si lipsite de aparare…mi se rupe inima…Doamne fereste! imi doresc din tot sufletul ca fiecare creatura care raneste un animal sa moara incet si in chinuri groaznice. Doamne ajuta si fereste !

    Răspunde

  5. Vlad
    Oct 04, 2013 @ 20:22:31

    Astea care omoara caini trebuie torturati la fel!!!!! Astea nu-s oamenii!!!! Trebuie legati de calorifer si batuti cu paru!!!!! Sa le fie rusine !!!!!!!!

    Răspunde

  6. Ella
    Oct 04, 2013 @ 21:00:22

    Sincer, nu pot sa mai vad nimic, sunt ingrozita, si nu pot sa ma trezesc din cosmarul asta. Cum oare s-a putut ajunge pana aici? Si de ce nu face nimeni nimic ca tortura fizica a cainilor si tortura psihica a oamenilor sa inceteze?

    Răspunde

  7. SocrateS
    Oct 05, 2013 @ 14:54:20

    dementa unora , rautatea , lipsa de cultura, de educatie, de intelegere isi spun cuvintul! nu credeam ca este posibil asa ceva in anul 2013 !!! rusineeeeee!

    Răspunde

  8. Alexandra
    Oct 05, 2013 @ 15:06:01

    Nu este posibil asa ceva!!eu nu stiu ce mai cautam in U.E.????nu ma rog decat ca jegurile astea de oameni care ne conduc si care aproba asa ceva,sa moara in chinuri inzecite fata de chinurile bietelor animale!atat!!!restul e tacere..

    Răspunde

  9. Ana
    Oct 05, 2013 @ 16:30:56

    Nu am putut sa vad pana la capat. Nu am mai rezistat. Ma infiorez sa stiu ca impart acelasi cer cu barbarii astia, atat cei din conducere cat si oamenii de rand.
    Ce spun strainii astia sa se strerilizeze animalele, in conditiile in care nu se sterilizeaza ele nemernicele alea de femei, care fac copii incontinuu. Copii fara niciun capatai , fara educatie care fac atrocitatile astea animalelor.
    Sa ne fie rusine noua ca si natie, suntem un caz pierdut. Nici intr-o suta de ani nu vom putea indrepta nenorocirile astea.

    Răspunde

  10. maria
    Oct 05, 2013 @ 17:36:58

    nu se poate doamne te rog opreste macelul acesta da-le doamne mila si credinta sa viseze noaptea ce fac ziua sa nu aibe liniste si nici noroc sa le mearga la fel cum au facut ei cu bietele animale oare acesti criminilai nu au copii?

    Răspunde

  11. Emilia Mironica
    Oct 05, 2013 @ 19:46:06

    Vor plati fiecare lacrima , fiecare durere si fiecare spaima dinaintea mortii acestor fiinte , toti cei vinovati! Si cei care au dat ordin , si cei care sint indiferenti , si care comit atrocitatile! Nimic nu se pierde in fata divinitatii! Reincarnarea exista!

    Răspunde

  12. daniela
    Oct 06, 2013 @ 01:14:19

    mi-e rusine ca fac parte din aceasta natie, cine poate provoca atata rau nu este crestin, sper ca D-zeu sa-i pedepseasca inzecit…chiar asa…oare ei, acesti criminali, nu au copii?

    Răspunde

  13. renaudin sylvie
    Ian 18, 2014 @ 14:26:39

    Quel dieu peut autoriser toutes ces atrocités ?

    Răspunde

părerea ta contează: